9853
OBEJRZENIA PROFILU
377825
WEJŚCIA Z SOCIAL MEDIA
795559
OBEJRZENIA POSTÓW
130
PUNKTY ZA POSTY
566
WYRÓŻNIONE POSTY

Wystawa prac Fridy Kahlo w Polsce. Bilety już w sprzedaży!

 Design Hunters Design HuntersCOOL News

Bilety na poznańską wystawę prac Fridy Kahlo i Diego Rivery już w sprzedaży! CK Zamek w Poznaniu organizuje wystawę 'Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst'. Bilety w cenie 20 i 25 zł są już w sprzedaży. Wystawa rozpocznie się 28.09.2017 r. i potrwa do 21.01.2018 r. W CK Zamek w kilku salach zobaczymy ponad 40 prac Fridy i Diego pochodzących z kilku prywatnych muzeów oraz ze zbiorów kolekcjonera sztuki Jacquesa Gelmana. Bilety można kupić m.in. na stronie bilety24.pl.
Frida Kahlo to kontrowersyjna malarka, nawet data urodzenia jest owiana tajemnicą. Uważa się, iż odmłodziła się o 3 lata, podając za datę urodzin dzień wybuchu rewolucji meksykańskiej w 1910 roku, z powodu zamiłowania i fascynacji tworzącej się wówczas myśli komunistycznej, z którą chciała być utożsamiana. Sztuka Kahlo wypełniona jest po brzegi obrazami brutalnymi, często kontrowersyjnymi. Spowodowane jest to niezbyt szczęśliwym dzieciństwem, problemami w związku jej rodziców. Dużą rolę z pewnością odegrała też rewolucja meksykańska -Frida miała wtedy zaledwie 6 lat, a jej oczy widziały mnóstwo cierpienia. Piętno odbiły także liczne choroby w wieku dziecięcym, a także wypadek komunikacyjny w 1925 r., w następstwie którego Frida odniosła wiele poważnych urazów min. złamanie kręgosłupa, obojczyka, nóg, miednicy, przebicie macicy oraz podbrzusza, w skutek czego zapomnieć mogła o dziecku raz na zawsze. Należy docenić wkład w sztukę Fridy samego Diego Riveya, który początkowo był jej mentorem i przewodnikiem, a od 1929- mężem. Ich związek był bardzo burzliwy i pełen zdrad. Niewątpliwie powodem kłótni była także orientacja seksualna artystki, jej nieustanne próby podkreślania swojej kobiecości i niezależności. Łatwo więc zauważyć, że tematyka prac Fridy mieści się w kręgu bólu, cierpienia, niezrozumienia i rozpaczy na co niewątpliwie miały wpływ te wydarzenia. Aby lepiej zrozumieć Fridę Kahlo najlepiej zobaczyć na żywo jej dzieła. Jak zapowiadają organizatorzy wystawy z Centrum Kultury Zamek „Będzie to pierwsza i jedyna w swoim rodzaju prezentacja dzieł artystki w Polsce”. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 września 2017 roku w poznańskim Centrum Kultury Zamek. Wystawę prac Fridy Kahlo będzie można podziwiać do 21.01.2018.


Wystawa prac Fridy Kahlo w Polsce. Bilety już w sprzedaży!


Wystawa prac Fridy Kahlo w Polsce. Bilety już w sprzedaży!


Wystawa prac Fridy Kahlo w Polsce. Bilety już w sprzedaży!

kup to
 Design Hunters Design Hunters
  • Oceń:
  • 1
Poprzedni wpisGirl's ROOM pierwszy w Polsce kobiecy magazyn o kobiecym seksieGirl's ROOM pierwszy w Polsce kobiecy magazyn o kobiecym seksie
Następny wpisElon Musk pokazał skafander kosmiczny SpaceX dla astronautówElon Musk pokazał skafander kosmiczny SpaceX dla astronautów

Komentarze

zobacz również

9853
OBEJRZENIA PROFILU
377825
WEJŚCIA Z SOCIAL MEDIA
795559
OBEJRZENIA POSTÓW
130
PUNKTY ZA POSTY
566
WYRÓŻNIONE POSTY

Najpopularniejsze

Lotnisko na Zanzibarze - 6 wskazówek jak przetrwaćO lotnisku na Zanzibarze można napisać całą książkę. Tyle właśnie inspiracji daje kilkugodzinna styczność z tym przybytkiem podczas odwiedzin rajskiej wyspy w czasie urlopu. Lotnisko to jest istną wizytówką, utwierdzającą nas w przekonaniu, że trafiliśmy do naprawdę dzikiego kraju.Pozdrowienia z Meksyku14 dni urlopu, a już po pierwszym odżyłem i czuję się pozytywnie naładowany. Fakt, że przy chorych zatokach ponad 12 godzinny lot dał się dość mocno we znaki, to jednak kraj, do którego przybyłem zaczął to wynagradzać zaraz po dotarciu do hotelu.Dream of Zanzibar – recenzja hotelu na rajskiej wyspieDream of Zanzibar to jeden z tych hoteli, z którym wszystko wydaje się być niby ok, ale w praktyce raczej nie chce się do niego wracać. Postaram się to w miarę merytorycznie i obiektywnie uzasadnić, ale w finalnym rozrachunku i tak pozostają osobiste emocje i subiektywna ocena, która jest ich następstwem.Rozwiewam mity o WenecjiPrzyznam się szczerze, że podchodziłem do tego miasta bardzo sceptycznie. Z kilku powodów. Po pierwsze sporo się nasłuchałem negatywnych opinii m.in. że śmierdzi, że dużo turystów, że drogo, że głośno i że ogólnie mało fajnie. Po drugie obawiałem się, że miasto może być przereklamowane przez swoją sławę, bo każdy tam jeździ, każdy chce tam być i kręcono tam sporo filmów, więc człowiek nastawia się na nie wiadomo co.Obóz słoni, spływ tratwą, a na deser tajski boxPo kolejnej godzinie jazdy dojeżdżamy wreszcie na najbardziej wyczekiwaną część wycieczki. Oczywiście z tych rekreacyjnych, bo jeśli chodzi o części kulturowe czy dotyczące architektury, to wszystkie dotychczasowe były idealnie dobrane. Patrzę na zegarek – jest punkt 10:00. Wjeżdżamy na teren obozu słoni – Maetamann Elephant Camp.