5171
OBEJRZENIA PROFILU
203070
WEJŚCIA Z SOCIAL MEDIA
400591
OBEJRZENIA POSTÓW
42
PUNKTY ZA POSTY
81
WYRÓŻNIONE POSTY

Wystawa prac Fridy Kahlo w Polsce

CoolHunterCoolHunterCOOL News

Frida Kahlo to kontrowersyjna malarka, nawet data urodzenia jest owiana tajemnicą. Uważa się, iż odmłodziła się o 3 lata, podając za datę urodzin dzień wybuchu rewolucji meksykańskiej w 1910 roku, z powodu zamiłowania i fascynacji tworzącej się wówczas myśli komunistycznej, z którą chciała być utożsamiana. Sztuka Kahlo wypełniona jest po brzegi obrazami brutalnymi, często kontrowersyjnymi. Spowodowane jest to niezbyt szczęśliwym dzieciństwem, problemami w związku jej rodziców. Dużą rolę z pewnością odegrała też rewolucja meksykańska -Frida miała wtedy zaledwie 6 lat, a jej oczy widziały mnóstwo cierpienia. Piętno odbiły także liczne choroby w wieku dziecięcym, a także wypadek komunikacyjny w 1925 r., w następstwie którego Frida odniosła wiele poważnych urazów min. złamanie kręgosłupa, obojczyka, nóg, miednicy, przebicie macicy oraz podbrzusza, w skutek czego zapomnieć mogła o dziecku raz na zawsze. Należy docenić wkład w sztukę Fridy samego Diego Riveya, który początkowo był jej mentorem i przewodnikiem, a od 1929- mężem. Ich związek był bardzo burzliwy i pełen zdrad. Niewątpliwie powodem kłótni była także orientacja seksualna artystki, jej nieustanne próby podkreślania swojej kobiecości i niezależności. Łatwo więc zauważyć, że tematyka prac Fridy mieści się w kręgu bólu, cierpienia, niezrozumienia i rozpaczy na co niewątpliwie miały wpływ te wydarzenia. Aby lepiej zrozumieć Fridę Kahlo najlepiej zobaczyć na żywo jej dzieła. Jak zapowiadają organizatorzy wystawy z Centrum Kultury Zamek „Będzie to pierwsza i jedyna w swoim rodzaju prezentacja dzieł artystki w Polsce”. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 września 2017 roku w poznańskim Centrum Kultury Zamek. Wystawę prac Fridy Kahlo będzie można podziwiać do 21.01.2018.


Wystawa prac Fridy Kahlo w Polsce

Źródło zdjęcia: http://www.fridakahlo.it/


Wystawa prac Fridy Kahlo w Polsce

Źródło zdjęcia: http://www.fridakahlo.it/


Wystawa prac Fridy Kahlo w Polsce

Źródło zdjęcia: http://www.fridakahlo.it/

CoolHunterCoolHunter
  • Oceń:
  • 1
Poprzedni wpisZeroTech Rollcap: pierwsza kamera sportowa 4K z wbudowanym, 3-osiowym gimbalemZeroTech Rollcap: pierwsza kamera sportowa 4K z wbudowanym, 3-osiowym gimbalem
Następny wpisBo uszy są zbyt mainstreamowe! Ekologiczna walka z rutyną.Bo uszy są zbyt mainstreamowe! Ekologiczna walka z rutyną.

Komentarze

zobacz również