Wyścig z cyfrowymi koniami na prawdziwym torze wyścigowym

użytkownik nieaktywnyużytkownik nieaktywnyTechnologia

W czwartym już Teście Tytanu Castrol EDGE dwóch światowej sławy kierowców musiało wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i wytrzymałości w starciu ze swoimi cyfrowymi klonami. W wyścigu wzięły udział dwa spośród najsłynniejszych supersamochodów świata: Koenigsegg One:1 i, przeznaczony wyłącznie na tory wyścigowe, Aston Martin Vulcan. Celem tego pionierskiego wyzwania było przetestowanie granic możliwości na torze oraz przedstawienie efektów współpracy człowieka, maszyny i oleju.


Castrol EDGE połączył siły z REWIND – zespołem ekspertów od wirtualnej rzeczywistości i stworzył jeden z najbardziej zaawansowanych symulatorów jazdy samochodem. Jego celem było odwzorowanie prawdziwego toru wyścigowego: słynnego hiszpańskiego Ascari. W laboratorium Testów Tytanu kierowcy wzięli udział w 10 wirtualnych sesjach jazdy. Ich najlepsze osiągi zostały później scalone w jedno optymalne okrążenie. Symulator, łączący efekty dźwiękowe i wyrafinowany system reakcji na dotyk, pozwolił kierowcom na doskonałe odczucie pokonywanej trasy, silnika pojazdu, jak i wrażenia ruchu. Szczegółowa analiza rozmiarów i masy opon, aerodynamiki pojazdu, warunków pogodowych, a nawet siły dociskającej przy różnych prędkościach, pozwoliła na dokładnie odzwierciedlenie jazdy po prawdziwym torze wyścigowym.


W wyścigu zorganizowanym przez Castrol EDGE udział wzięli:
- Christoffer Nygaard, duński kierowca testowy marki Koenigsegg, który zasiadł za kierownicą modelu One:1 – na świecie istnieje zaledwie sześć takich pojazdów, wyróżniających się niesamowitym, uznawanym wcześniej za nieosiągalny, stosunkiem mocy do masy
- Darren Turner, brytyjska gwiazda wyścigów, dwukrotny zwycięzca 24h Le Mans, który poprowadził wykonany w całości z włókna węglowego model Aston Martin Vulcan – jeden z dwudziestu czterech wyprodukowanych pojazdów tego typu. Turner jest jedną z siedmiu osób na świecie, które mają uprawnienia do kierowania tym supersamochodem.
Podczas wyścigu, który odbył się na hiszpańskim torze Ascari, silniki supersamochodów wspomagał olej Castrol EDGE. Mierzący 5,4 km tor składa się z dwudziestu pięciu trudnych, technicznych zakrętów. Zawiera wzniesienia, zmiany nachylenia oraz wyskocznie, które sprawiają, że trasa jest niezwykle trudna do zapamiętania i opanowania.


Reżyserią najnowszej edycji Testów Tytanu zajął się słynny „Jako”, który pracował nad scenami akcji w takich hitach, jak „Szybcy i wściekli” i filmach z Jamesem Bondem, w tym „Spectre”.


Pod ogromnym naciskiem psychicznym kierowcy musieli maksymalnie skoncentrować się i opanować swoje umiejętności, aby prześcignąć na torze swoje własne klony. Podczas pokonywania okrążeń mogli obserwować swoich wirtualnych przeciwników dzięki supernowoczesnej technologii wizualizacji. Obu kierowcom udało się przejechać trasę szybciej od swoich własnych „najlepszych cyfrowych okrążeń” dopiero w ostatniej części wyścigu.


Symulator jazdy supersamochodem


Aston Martin Vulcan


Koenigsegg One:1


Symulator jazdy supersamochodem

Galeria

użytkownik nieaktywnyużytkownik nieaktywny
  • Oceń:
  • 0
Poprzedni wpisNajmłodsze pokolenie ma apetyt na polski designNajmłodsze pokolenie ma apetyt na polski design
Następny wpis"Superczłowiek", który przeżyje wypadek samochodowy"Superczłowiek", który przeżyje wypadek samochodowy

Komentarze

zobacz również

Najpopularniejsze

Niesamowita dziura na środku jeziora w Kalifornii!Zobaczcie zdjęcia robione dronem! WOW! To nie jest fotomontaż. Ten film hipnotyzuje. Wodospad do wnętrza jeziora został wybudowany kilka lat temu i do dziś wzbudza emocje! Tajemniczy krater zasysający wodę, to największa na świecie rura zabezpieczająca przed niekontrolowanym przelewem zbiornika wodnego. Ma aż 22 metry średnicy.Stojąc na światłach, napastował młodą rowerzystkę. Dostał to, na co zasłużyłPewien motocyklista przypadkowo nagrał, jak pasażer samochodu dostawczego napastował seksualnie rowerzystkę. Kilkaset metrów dalej dziewczynie udało się go dogonić i odpłacić w najlepszy możliwy sposób.Już wiadomo kogo wiozła rządowa kolumna, która spychała auta pod Żywcem. Tak niebezpiecznie jechał prezydent DudaJadą bardzo szybko i spychają z drogi inne samochody – nagranie z przejazdu kolumny Biura Ochrony Rządu drogą S1 pod Żywcem opublikowano w weekend. Wtedy nie było wiadomo, kto jechał w kolumnie. Okazało się, że wiozła ona prezydenta Andrzeja Dudę, który wracał z konkursu narciarskiego. I osiągnął rekordowy czas przejazdu.Park rozrywki spod znaku Star Wars już w 2019 roku!Nadchodzi czas na spełnienie snów każdego fana uniwersum. Odkąd zobaczyliśmy klimatyczne grafiki przedstawiające koncepcję parku tematycznego Star Wars Disney, wszyscy wyczekiwaliśmy informacji o tym, kiedy będziemy mogli zobaczyć go na własne oczy. Z dobrą nowiną przyszedł Bob Iger, prezes i dyrektor generalny Disney, który ogłosił otwarcie parku w 2019 roku!Szykuje się rewolucja w optyce! Zobacz Niezwykłe okulary!Naukowcy z uniwersytetu w Utah (USA) zaprojektowali niezwykłe okulary które wyostrzają obraz tam gdzie przez nie patrzymy. Zmiana ostrości z punktu A na punkt B trwa zaledwie 14 milisekund co jest prawie niezauważalne a już na pewno nie przeszkadza w korzystaniu. Może to oznaczać że nadchodzi rewolucja w optyce gdyż zastosowanie takich okularów jest bardzo szerokie - od zwykłych osób po wojsko.
Wystawa prac Fridy Kahlo w PolsceFrida Kahlo to kontrowersyjna malarka, nawet data urodzenia jest owiana tajemnicą. Uważa się, iż odmłodziła się o 3 lata, podając za datę urodzin dzień wybuchu rewolucji meksykańskiej w 1910 roku, z powodu zamiłowania i fascynacji tworzącej się wówczas myśli komunistycznej, z którą chciała być utożsamiana. Sztuka Kahlo wypełniona jest po brzegi obrazami brutalnymi, często kontrowersyjnymi. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 września 2017 roku!Pierwsza wystawa dzieł Fridy Kahlo i Diego Rivery w Polsce. Już niebawem w Poznaniu!Jedni mówią o niej, jako o ikonie feminizmu, drudzy nazywają ją komunistką, dla każdego jest niepowtarzalną artystką z tragicznym życiorysem. Najsłynniejsza meksykańska malarka – Frida Kahlo – już niebawem będzie miała swoją wystawę w Poznaniu. „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst” będzie pierwszą w Polsce prezentacją twórczości Kahlo i Rivery, wzbogaconą o mało znany polski wątek w życiu artystów.NASA pokazuje zmiany na Ziemi widziane z kosmosuNASA chyba nie przypadkowo właśnie teraz publikuje serię zdjęć zatytułowanych " Images of Change". Jak zapewne większość z Was wie, że nowy prezydent USA, Donald Trump nie ukrywał swojego zdania na temat zmian klimatu. 5 youngtimerów, za które 3 lata temu nie dałbyś groszaOto subiektywny wybór pięciu samochodów, które na razie są przeciętne lub po prostu obciachowe, ale już niedługo mogą stać się cenionymi, młodymi klasykami. Youngtimery to tak zwane 'młode klasyki, czyli auta, które jeżdżą jeszcze po ulicach, a ich cena nie jest (jeszcze) zaporowa. Nie każde auto może stać się klasykiem. Niektórym samochodom udaje się wejść do tego elitarnego grona, podczas gdy inne umierają na śmietniku historii motoryzacji.Fukushima zaatakowała! „Promieniowanie 100-krotnie przekroczyło śmiertelną dawkę” (WIDEO)Najnowsze odczyty pokazują gwałtowny skok promieniowania na terenie japońskiej elektrowni jądrowej w Fukushimie zniszczonej 6 lat temu w wyniku tsunami spowodowanego przez trzęsienie ziemi – donosi „The Guardian”. W ciągu ostatnich lat radioaktywność utrzymywała się tam poniżej poziomu 73 Sv/h (siwertów). Tymczasem najnowszy pomiar przeprowadzony wewnątrz osłony otaczającej reaktor nr 2 wykazał 530 Sv/h.