Wyścig z cyfrowymi koniami na prawdziwym torze wyścigowym

użytkownik nieaktywnyużytkownik nieaktywnyTechnologia & Gadżety

W czwartym już Teście Tytanu Castrol EDGE dwóch światowej sławy kierowców musiało wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i wytrzymałości w starciu ze swoimi cyfrowymi klonami. W wyścigu wzięły udział dwa spośród najsłynniejszych supersamochodów świata: Koenigsegg One:1 i, przeznaczony wyłącznie na tory wyścigowe, Aston Martin Vulcan. Celem tego pionierskiego wyzwania było przetestowanie granic możliwości na torze oraz przedstawienie efektów współpracy człowieka, maszyny i oleju.


Castrol EDGE połączył siły z REWIND – zespołem ekspertów od wirtualnej rzeczywistości i stworzył jeden z najbardziej zaawansowanych symulatorów jazdy samochodem. Jego celem było odwzorowanie prawdziwego toru wyścigowego: słynnego hiszpańskiego Ascari. W laboratorium Testów Tytanu kierowcy wzięli udział w 10 wirtualnych sesjach jazdy. Ich najlepsze osiągi zostały później scalone w jedno optymalne okrążenie. Symulator, łączący efekty dźwiękowe i wyrafinowany system reakcji na dotyk, pozwolił kierowcom na doskonałe odczucie pokonywanej trasy, silnika pojazdu, jak i wrażenia ruchu. Szczegółowa analiza rozmiarów i masy opon, aerodynamiki pojazdu, warunków pogodowych, a nawet siły dociskającej przy różnych prędkościach, pozwoliła na dokładnie odzwierciedlenie jazdy po prawdziwym torze wyścigowym.


W wyścigu zorganizowanym przez Castrol EDGE udział wzięli:
- Christoffer Nygaard, duński kierowca testowy marki Koenigsegg, który zasiadł za kierownicą modelu One:1 – na świecie istnieje zaledwie sześć takich pojazdów, wyróżniających się niesamowitym, uznawanym wcześniej za nieosiągalny, stosunkiem mocy do masy
- Darren Turner, brytyjska gwiazda wyścigów, dwukrotny zwycięzca 24h Le Mans, który poprowadził wykonany w całości z włókna węglowego model Aston Martin Vulcan – jeden z dwudziestu czterech wyprodukowanych pojazdów tego typu. Turner jest jedną z siedmiu osób na świecie, które mają uprawnienia do kierowania tym supersamochodem.
Podczas wyścigu, który odbył się na hiszpańskim torze Ascari, silniki supersamochodów wspomagał olej Castrol EDGE. Mierzący 5,4 km tor składa się z dwudziestu pięciu trudnych, technicznych zakrętów. Zawiera wzniesienia, zmiany nachylenia oraz wyskocznie, które sprawiają, że trasa jest niezwykle trudna do zapamiętania i opanowania.


Reżyserią najnowszej edycji Testów Tytanu zajął się słynny „Jako”, który pracował nad scenami akcji w takich hitach, jak „Szybcy i wściekli” i filmach z Jamesem Bondem, w tym „Spectre”.


Pod ogromnym naciskiem psychicznym kierowcy musieli maksymalnie skoncentrować się i opanować swoje umiejętności, aby prześcignąć na torze swoje własne klony. Podczas pokonywania okrążeń mogli obserwować swoich wirtualnych przeciwników dzięki supernowoczesnej technologii wizualizacji. Obu kierowcom udało się przejechać trasę szybciej od swoich własnych „najlepszych cyfrowych okrążeń” dopiero w ostatniej części wyścigu.


Symulator jazdy supersamochodem


Aston Martin Vulcan


Koenigsegg One:1


Symulator jazdy supersamochodem

Galeria

użytkownik nieaktywnyużytkownik nieaktywny
  • Oceń:
  • 0
Poprzedni wpisNajmłodsze pokolenie ma apetyt na polski designNajmłodsze pokolenie ma apetyt na polski design
Następny wpis"Superczłowiek", który przeżyje wypadek samochodowy"Superczłowiek", który przeżyje wypadek samochodowy

Komentarze

zobacz również