1500
OBEJRZENIA PROFILU
3551
WEJŚCIA Z SOCIAL MEDIA
20576
OBEJRZENIA POSTÓW
34
PUNKTY ZA POSTY
31
WYRÓŻNIONE POSTY

Rachel Baran - portret kobiety niedoskonałej

Zakała NiechciałaZakała NiechciałaArt

Już mamy trochę dosyć bycia zdanymi na siebie, silnymi, biorącymi życie wyłącznie w swoje ręce. Nie jestem feministką ale doceniam działania tej grupy wszędzie, gdzie jest jeszcze coś do zrobienia. Skupiając się na krajach nieźle rozwiniętych, gdzie nie zostaniemy obrzucone kamieniami za pokazanie stopy, feministki zaczynają mącić. To wspaniały przywilej kobiety, by móc powiedzieć - podmuchaj, bo mnie tu boli. Jeśli kobieta zaprzecza temu, że w męskich ramionach staje się nagle spokojniejsza jak niemowlę przyłożone do matczynej piersi, zaczynam się zastanawiać, jak głęboko zraniona przez płeć przeciwną musi to być istota.

Rachel Baran - cudna Pani fotograf pokazuje na swoich zdjęciach tę romantyczną, kruchą stronę kobiecości, której coraz bardziej się wstydzimy. Moim zdaniem bezzasadnie.
Siła to nie walka, nie agresja, nie manifest. Silny człowiek to ktoś mądry, kto potrafi wykorzystać swój potencjał, nie ukrywa słabych stron i jest prawdziwy. Każdy jest stworzony do czegoś innego. Mężczyźni panują tam, gdzie ciemnota, bo wyższość nad resztą wyznacza siła fizyczna. Kobiety pod tym względem były, są i będą słabsze (poza wyjątkami pań walczących zawodowo :)). Właśnie dlatego w krajach rozwiniętych, gdzie jednak potencjał intelektualny nakreśla indywidualne możliwości, powinniśmy być na równi. W pewien sposób, bo są też reguły wyznaczone przez biologię i ci mądrzy powinni wiedzieć, że z biologią nie ma co igrać.

Ludzie, czy tego chcą czy nie, działają pod wpływem hormonów. To normalne, że kobieta czasem popłacze w męskich objęciach, bo coś tam jej się ubzdura a mężczyzna poczuje się wówczas potrzebny, choć problemu rozumieć nie będzie. Niech nie rozumie - nie o to się w końcu rozchodzi. Kobiety są delikatniejsze, romantyczniejsze i niech tak pozostanie.
W ostatnim czasie trafiłam na zbyt wielu wrażliwców płci brzydkiej i wiem, że w ich przypadku to kwestia słabości charakteru, nie skutków działania hormonów (też bywają wyjątki). Tacy wrażliwcy wymagają od kobiet bycia silnymi a najlepiej wspierającymi i zapominającymi o własnych problemach.
Nie godzę się na taki świat. Niech kobiety przestaną udawać silniejsze niż są, to mężczyźni zrozumieją, że trzeba wziąć się za siebie. Często ich słabość jest motorem do wpędzania nas w poczucie winy i tutaj widać przestrzeń działań dla feministek - pomoc kobietom uciemiężonym. Ten problem dotyka wszędzie, bo przemoc to choroba społeczna, której prawdopodobnie nigdy się nie pozbędziemy. W jednej części świata to głównie siniaki i krew, w innej zraniona dusza, niezdolna do dalszego funkcjonowania.

Miłość jest piękna, choć bywa bolesna. Czasem naprawdę musi taka być. To, co rozrywało nam od wieków serca wynika właśnie z działania chemii, której nie jesteśmy w stanie pojąć, bo inni są mężczyźni i inne są kobiety a coś ich do siebie ciągle i czasem coś odpycha. Nie ma sensu szukać winnych - czasem wielkie uczucie ma przeznaczenie wcielenia się w krótkotrwały romans a spokojna przyjaźń przeistacza się w słodkie ukojenie po burzliwym love affair.

Rachel Baran pokazuje emocje w towarzystwie przepięknie rozumianej estetyki. Trochę kiczowate dodatki z PS-a są ewidentnie działaniem celowym, który całość naprawdę zgrabnie dopełnia. Patrząc na zdjęcia Rachel, czułam, że bycie kobietą w tym całym zgiełku jest piękne. Delikatna aura miłości, symbole kobiecej rywalizacji i typowe dla nas zagubienie w czasoprzestrzeni - wszystko jest ukazane na zdjęciach młodej artystki. Trochę jak ze snu a jednak z życia.


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran

Galeria

Zakała NiechciałaZakała Niechciała
  • Oceń:
  • 13
Poprzedni wpisLa Muralla RojaLa Muralla Roja
Następny wpisGadżet do seksu na odległość? Gadżet do seksu na odległość?

Komentarze

zobacz również

1500
OBEJRZENIA PROFILU
3551
WEJŚCIA Z SOCIAL MEDIA
20576
OBEJRZENIA POSTÓW
34
PUNKTY ZA POSTY
31
WYRÓŻNIONE POSTY

Najpopularniejsze

Szwedzki hotel w domku na drzewie oferuje nocleg w samym środku lasuW samym sercu sosnowego lasu w północnej Szwecji znajduje się hotel, który oferuje możliwość niepowtarzalnego noclegu w koronach drzew. Domek na drzewie zaprojektowało szwedzkie studio architektoniczne snøhetta. To przykład typowej skandynawskiej architektury letniskowej, która wyniesiona została 10 metrów nad ziemię.Elvis Presley żyje? Są nowe dowody potwierdzające tę teorięTo kolejny w ostatnich miesiącach dowód mający potwierdzać teorię, jakoby Elvis Presley wcale nie umarł przed czterdziestu laty, a jego śmierć była sfingowana. W sieci właśnie pojawiły się kolejne dowody w sprawie rzekomego sfingowania śmierci Presleya. Tym razem są to fotografie tego samego mężczyzny wykonane w dniu 82. rocznicy urodzin artysty – 8 stycznia – nieopodal jego posiadłości w Graceland. Zobaczcie. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?Oslo i Madryt z restrykcjami dla samochodówWysokie zanieczyszczenie powietrza jest problemem globalnym, na które skarży się wiele miast na całym świecie. Władze poszczególnych miejscowości podejmują działania mające na celu redukcję smogu. Tym razem sprawy w swoje ręce postanowiło wziąć Oslo, które ze względu na nadmierną emisję niebezpiecznych substancji do atmosfery postanowiło zakazać poruszania się w obrębie miasta samochodami napędzanymi silnikami wysokoprężnymi w godzinach od 6 do 22.Najpopularniejszy coach w Polsce tłumaczył, jak usunąć polipa siłą woli. Od klientów bierze 43 tys. zł za poradyMateusz Grzesiak to najpopularniejszy coach w Polsce. Niedawno chwalił się w wywiadzie dla gazety.pl, że pozyskał zaufanie 70 tys. osób w kraju, w tym topowych biznesmenów i sportowców. Grzesiak udziela często kontrowersyjnych rad. Autor fanpage'u „Zdelegalizować coaching i rozwój osobisty” dotarł do wpisu na forum, w którym Grzesiak, który jest również psychologiem, radzi w jaki sposób usunąć z nosa polipa za pomocą siły woli.Technologia zimnego ultraszybkiego zapisu fotomagnetycznego na dyskachPolsko-holenderskiemu zespołowi fizyków udało się ominąć barierę w szybkości oraz wydajności zapisu informacji. Dzięki temu dane na dyskach komputerowych będzie można zapisywać tysiąc razy szybciej niż teraz, a w dodatku komputery będą bardziej energooszczędne.
Polak zaprojektował najlepszy dom świata 2017 roku według magazynu Wallpaper'Arka' Roberta Koniecznego została wybrana najlepszym domem świata w ramach konkursu Wallpaper Design Awards 2017. Inspiracją dla projektu Roberta Koniecznego i jego pracowni KWK PROMES była malownicza, górzysta okolica południowej Polski. Betonowy, surowy dom 'Arka' stanął na zboczu wzgórza w Brennej. Wygląda, jakby został zrzucony na łąkę, balansując na wąskiej powierzchni.Niesamowity kalendarz Eizo X-Ray Pin-Up CalendarMamy nowy rok, warto pomyśleć o fajnym kalendarzu. Firma EIZO, która znana jest np. z produkcji monitorów do zastosowań medycznych przygotowała kalendarz "Pin Up Girls". Kalendarz to nie tylko gratka dla miłośników awangardowej fotografii, ale także dla radiologów. Szwedzki hotel w domku na drzewie oferuje nocleg w samym środku lasuW samym sercu sosnowego lasu w północnej Szwecji znajduje się hotel, który oferuje możliwość niepowtarzalnego noclegu w koronach drzew. Domek na drzewie zaprojektowało szwedzkie studio architektoniczne snøhetta. To przykład typowej skandynawskiej architektury letniskowej, która wyniesiona została 10 metrów nad ziemię.Polscy architekci zaprojektowali najlepsze biuro na świecieStudio mode:lina™ zdobyło międzynarodową nagrodę Finest Interior Award 2016 w kategorii Best Office Interior. Studio mode:lina™ otrzymało międzynarodową nagrodę Finest Interior Award 2016 w kategorii Best Ofce Interior. Założone przez architektów Pawła Garusa oraz Jerzego Woźniaka studio nagrodzone zostało za projekt aranżacji wnętrz biur norweskiej firmy Opera Software we Wrocławiu.Niesamowite pocztówki z rebusem!Raluca Teodora Popescu wpadła na COOL pomysł jak graficznie zaprezentować różne miasta świata. Stworzyła serię pocztówek z oryginalnym zapisem nazwy miasta które prezentuje ta pocztówka, a do tego wszystko z humorem!
Stary szary dom na poznańskim Grunwaldzie zamieniono na nowoczesną willę. Efekt powala!W wyniku tej genialnej renowacji stary dom w Poznaniu zyskał drugie, lepsze życie. Studio Volta Design zamieniło zrujnowany budynek w nowoczesną, przestronną willę. Renowacji poddano zarówno dom, jak i jego otoczenie. Cała konstrukcja, w której znajdowały się dwa oddzielne lokale mieszkalne, została gruntownie przebudowana. Stworzono w ten sposób jedną przestrzeń z obszernym holem, dużym salonem i miejscami parkingowymi.Odcinkowy pomiar prędkości uruchomiony!  Świąteczny prezent od GITD - Oto listaW skład systemu CANARD wchodzi 400 urządzeń stacjonarnych oraz 29 mobilnych rejestratorów zamontowanych w nieoznakowanych samochodach ITD.Władimir Putin sprzedaje swojego Mercedesa Pullmana S600 V12Na portalu mobile.de pojawiła się oferta sprzedaży limuzyny Władimira Putina. Sam Putin, który korzystał z Mercedesa przez 18 lat, nie nadwyrężał zbytnio tej maszyny, jej aktualny przebieg to 25.000 kilometrów. Pancerny Mercedes S 600 Pullman Guard to 6-metrowa luksus na kółkach, spełniający normę bezpieczeństwa w klasie B7, kóra gwarantuje przetrwanie ataku z karabinu kałasznikow, wybuchów granatów oraz min.Polak zaprojektował najlepszy dom świata 2017 roku według magazynu Wallpaper'Arka' Roberta Koniecznego została wybrana najlepszym domem świata w ramach konkursu Wallpaper Design Awards 2017. Inspiracją dla projektu Roberta Koniecznego i jego pracowni KWK PROMES była malownicza, górzysta okolica południowej Polski. Betonowy, surowy dom 'Arka' stanął na zboczu wzgórza w Brennej. Wygląda, jakby został zrzucony na łąkę, balansując na wąskiej powierzchni.DriveLand - Powstaje Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Stopnia WyższegoDriveLand to miejsce, na które oczekuje wielu kierowców i pasjonatów motoryzacji. W Centralnej Polsce powstaje nowy ośrodek doskonalenia techniki jazdy stopnia wyższego. Podstawowe jego atuty to nowoczesne systemy i instalacje tj. płyty poślizgowe (prostokątna dla ciężarówek i autobusów, prostokątna dla samochodów osobowych, płyta w kształcie pierścienia) z nowoczesnymi systemami nawadniania i kurtynami wodnymi oraz najnowszej generacji szarpakiem do wprowadzania pojazdów w poślizg.