1526
OBEJRZENIA PROFILU
6029
WEJŚCIA Z SOCIAL MEDIA
24233
OBEJRZENIA POSTÓW
34
PUNKTY ZA POSTY
31
WYRÓŻNIONE POSTY

Rachel Baran - portret kobiety niedoskonałej

Zakała NiechciałaZakała NiechciałaArt

Już mamy trochę dosyć bycia zdanymi na siebie, silnymi, biorącymi życie wyłącznie w swoje ręce. Nie jestem feministką ale doceniam działania tej grupy wszędzie, gdzie jest jeszcze coś do zrobienia. Skupiając się na krajach nieźle rozwiniętych, gdzie nie zostaniemy obrzucone kamieniami za pokazanie stopy, feministki zaczynają mącić. To wspaniały przywilej kobiety, by móc powiedzieć - podmuchaj, bo mnie tu boli. Jeśli kobieta zaprzecza temu, że w męskich ramionach staje się nagle spokojniejsza jak niemowlę przyłożone do matczynej piersi, zaczynam się zastanawiać, jak głęboko zraniona przez płeć przeciwną musi to być istota.

Rachel Baran - cudna Pani fotograf pokazuje na swoich zdjęciach tę romantyczną, kruchą stronę kobiecości, której coraz bardziej się wstydzimy. Moim zdaniem bezzasadnie.
Siła to nie walka, nie agresja, nie manifest. Silny człowiek to ktoś mądry, kto potrafi wykorzystać swój potencjał, nie ukrywa słabych stron i jest prawdziwy. Każdy jest stworzony do czegoś innego. Mężczyźni panują tam, gdzie ciemnota, bo wyższość nad resztą wyznacza siła fizyczna. Kobiety pod tym względem były, są i będą słabsze (poza wyjątkami pań walczących zawodowo :)). Właśnie dlatego w krajach rozwiniętych, gdzie jednak potencjał intelektualny nakreśla indywidualne możliwości, powinniśmy być na równi. W pewien sposób, bo są też reguły wyznaczone przez biologię i ci mądrzy powinni wiedzieć, że z biologią nie ma co igrać.

Ludzie, czy tego chcą czy nie, działają pod wpływem hormonów. To normalne, że kobieta czasem popłacze w męskich objęciach, bo coś tam jej się ubzdura a mężczyzna poczuje się wówczas potrzebny, choć problemu rozumieć nie będzie. Niech nie rozumie - nie o to się w końcu rozchodzi. Kobiety są delikatniejsze, romantyczniejsze i niech tak pozostanie.
W ostatnim czasie trafiłam na zbyt wielu wrażliwców płci brzydkiej i wiem, że w ich przypadku to kwestia słabości charakteru, nie skutków działania hormonów (też bywają wyjątki). Tacy wrażliwcy wymagają od kobiet bycia silnymi a najlepiej wspierającymi i zapominającymi o własnych problemach.
Nie godzę się na taki świat. Niech kobiety przestaną udawać silniejsze niż są, to mężczyźni zrozumieją, że trzeba wziąć się za siebie. Często ich słabość jest motorem do wpędzania nas w poczucie winy i tutaj widać przestrzeń działań dla feministek - pomoc kobietom uciemiężonym. Ten problem dotyka wszędzie, bo przemoc to choroba społeczna, której prawdopodobnie nigdy się nie pozbędziemy. W jednej części świata to głównie siniaki i krew, w innej zraniona dusza, niezdolna do dalszego funkcjonowania.

Miłość jest piękna, choć bywa bolesna. Czasem naprawdę musi taka być. To, co rozrywało nam od wieków serca wynika właśnie z działania chemii, której nie jesteśmy w stanie pojąć, bo inni są mężczyźni i inne są kobiety a coś ich do siebie ciągle i czasem coś odpycha. Nie ma sensu szukać winnych - czasem wielkie uczucie ma przeznaczenie wcielenia się w krótkotrwały romans a spokojna przyjaźń przeistacza się w słodkie ukojenie po burzliwym love affair.

Rachel Baran pokazuje emocje w towarzystwie przepięknie rozumianej estetyki. Trochę kiczowate dodatki z PS-a są ewidentnie działaniem celowym, który całość naprawdę zgrabnie dopełnia. Patrząc na zdjęcia Rachel, czułam, że bycie kobietą w tym całym zgiełku jest piękne. Delikatna aura miłości, symbole kobiecej rywalizacji i typowe dla nas zagubienie w czasoprzestrzeni - wszystko jest ukazane na zdjęciach młodej artystki. Trochę jak ze snu a jednak z życia.


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran

Galeria

Zakała NiechciałaZakała Niechciała
  • Oceń:
  • 13
Poprzedni wpisLa Muralla RojaLa Muralla Roja
Następny wpisGadżet do seksu na odległość? Gadżet do seksu na odległość?

Komentarze

zobacz również

1526
OBEJRZENIA PROFILU
6029
WEJŚCIA Z SOCIAL MEDIA
24233
OBEJRZENIA POSTÓW
34
PUNKTY ZA POSTY
31
WYRÓŻNIONE POSTY

Najpopularniejsze

Niesamowita dziura na środku jeziora w Kalifornii!Zobaczcie zdjęcia robione dronem! WOW! To nie jest fotomontaż. Ten film hipnotyzuje. Wodospad do wnętrza jeziora został wybudowany kilka lat temu i do dziś wzbudza emocje! Tajemniczy krater zasysający wodę, to największa na świecie rura zabezpieczająca przed niekontrolowanym przelewem zbiornika wodnego. Ma aż 22 metry średnicy.Stojąc na światłach, napastował młodą rowerzystkę. Dostał to, na co zasłużyłPewien motocyklista przypadkowo nagrał, jak pasażer samochodu dostawczego napastował seksualnie rowerzystkę. Kilkaset metrów dalej dziewczynie udało się go dogonić i odpłacić w najlepszy możliwy sposób.Park rozrywki spod znaku Star Wars już w 2019 roku!Nadchodzi czas na spełnienie snów każdego fana uniwersum. Odkąd zobaczyliśmy klimatyczne grafiki przedstawiające koncepcję parku tematycznego Star Wars Disney, wszyscy wyczekiwaliśmy informacji o tym, kiedy będziemy mogli zobaczyć go na własne oczy. Z dobrą nowiną przyszedł Bob Iger, prezes i dyrektor generalny Disney, który ogłosił otwarcie parku w 2019 roku!Już wiadomo kogo wiozła rządowa kolumna, która spychała auta pod Żywcem. Tak niebezpiecznie jechał prezydent DudaJadą bardzo szybko i spychają z drogi inne samochody – nagranie z przejazdu kolumny Biura Ochrony Rządu drogą S1 pod Żywcem opublikowano w weekend. Wtedy nie było wiadomo, kto jechał w kolumnie. Okazało się, że wiozła ona prezydenta Andrzeja Dudę, który wracał z konkursu narciarskiego. I osiągnął rekordowy czas przejazdu.Szykuje się rewolucja w optyce! Zobacz Niezwykłe okulary!Naukowcy z uniwersytetu w Utah (USA) zaprojektowali niezwykłe okulary które wyostrzają obraz tam gdzie przez nie patrzymy. Zmiana ostrości z punktu A na punkt B trwa zaledwie 14 milisekund co jest prawie niezauważalne a już na pewno nie przeszkadza w korzystaniu. Może to oznaczać że nadchodzi rewolucja w optyce gdyż zastosowanie takich okularów jest bardzo szerokie - od zwykłych osób po wojsko.
Wystawa prac Fridy Kahlo w PolsceFrida Kahlo to kontrowersyjna malarka, nawet data urodzenia jest owiana tajemnicą. Uważa się, iż odmłodziła się o 3 lata, podając za datę urodzin dzień wybuchu rewolucji meksykańskiej w 1910 roku, z powodu zamiłowania i fascynacji tworzącej się wówczas myśli komunistycznej, z którą chciała być utożsamiana. Sztuka Kahlo wypełniona jest po brzegi obrazami brutalnymi, często kontrowersyjnymi. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 września 2017 roku!Pierwsza wystawa dzieł Fridy Kahlo i Diego Rivery w Polsce. Już niebawem w Poznaniu!Jedni mówią o niej, jako o ikonie feminizmu, drudzy nazywają ją komunistką, dla każdego jest niepowtarzalną artystką z tragicznym życiorysem. Najsłynniejsza meksykańska malarka – Frida Kahlo – już niebawem będzie miała swoją wystawę w Poznaniu. „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst” będzie pierwszą w Polsce prezentacją twórczości Kahlo i Rivery, wzbogaconą o mało znany polski wątek w życiu artystów.NASA pokazuje zmiany na Ziemi widziane z kosmosuNASA chyba nie przypadkowo właśnie teraz publikuje serię zdjęć zatytułowanych " Images of Change". Jak zapewne większość z Was wie, że nowy prezydent USA, Donald Trump nie ukrywał swojego zdania na temat zmian klimatu. 5 youngtimerów, za które 3 lata temu nie dałbyś groszaOto subiektywny wybór pięciu samochodów, które na razie są przeciętne lub po prostu obciachowe, ale już niedługo mogą stać się cenionymi, młodymi klasykami. Youngtimery to tak zwane 'młode klasyki, czyli auta, które jeżdżą jeszcze po ulicach, a ich cena nie jest (jeszcze) zaporowa. Nie każde auto może stać się klasykiem. Niektórym samochodom udaje się wejść do tego elitarnego grona, podczas gdy inne umierają na śmietniku historii motoryzacji.Fukushima zaatakowała! „Promieniowanie 100-krotnie przekroczyło śmiertelną dawkę” (WIDEO)Najnowsze odczyty pokazują gwałtowny skok promieniowania na terenie japońskiej elektrowni jądrowej w Fukushimie zniszczonej 6 lat temu w wyniku tsunami spowodowanego przez trzęsienie ziemi – donosi „The Guardian”. W ciągu ostatnich lat radioaktywność utrzymywała się tam poniżej poziomu 73 Sv/h (siwertów). Tymczasem najnowszy pomiar przeprowadzony wewnątrz osłony otaczającej reaktor nr 2 wykazał 530 Sv/h.