2298
OBEJRZENIA PROFILU
6731
WEJŚCIA Z SOCIAL MEDIA
38899
OBEJRZENIA POSTÓW
34
PUNKTY ZA POSTY
31
WYRÓŻNIONE POSTY

Rachel Baran - portret kobiety niedoskonałej

Zakała NiechciałaZakała NiechciałaLifestyle

Już mamy trochę dosyć bycia zdanymi na siebie, silnymi, biorącymi życie wyłącznie w swoje ręce. Nie jestem feministką ale doceniam działania tej grupy wszędzie, gdzie jest jeszcze coś do zrobienia. Skupiając się na krajach nieźle rozwiniętych, gdzie nie zostaniemy obrzucone kamieniami za pokazanie stopy, feministki zaczynają mącić. To wspaniały przywilej kobiety, by móc powiedzieć - podmuchaj, bo mnie tu boli. Jeśli kobieta zaprzecza temu, że w męskich ramionach staje się nagle spokojniejsza jak niemowlę przyłożone do matczynej piersi, zaczynam się zastanawiać, jak głęboko zraniona przez płeć przeciwną musi to być istota.

Rachel Baran - cudna Pani fotograf pokazuje na swoich zdjęciach tę romantyczną, kruchą stronę kobiecości, której coraz bardziej się wstydzimy. Moim zdaniem bezzasadnie.
Siła to nie walka, nie agresja, nie manifest. Silny człowiek to ktoś mądry, kto potrafi wykorzystać swój potencjał, nie ukrywa słabych stron i jest prawdziwy. Każdy jest stworzony do czegoś innego. Mężczyźni panują tam, gdzie ciemnota, bo wyższość nad resztą wyznacza siła fizyczna. Kobiety pod tym względem były, są i będą słabsze (poza wyjątkami pań walczących zawodowo :)). Właśnie dlatego w krajach rozwiniętych, gdzie jednak potencjał intelektualny nakreśla indywidualne możliwości, powinniśmy być na równi. W pewien sposób, bo są też reguły wyznaczone przez biologię i ci mądrzy powinni wiedzieć, że z biologią nie ma co igrać.

Ludzie, czy tego chcą czy nie, działają pod wpływem hormonów. To normalne, że kobieta czasem popłacze w męskich objęciach, bo coś tam jej się ubzdura a mężczyzna poczuje się wówczas potrzebny, choć problemu rozumieć nie będzie. Niech nie rozumie - nie o to się w końcu rozchodzi. Kobiety są delikatniejsze, romantyczniejsze i niech tak pozostanie.
W ostatnim czasie trafiłam na zbyt wielu wrażliwców płci brzydkiej i wiem, że w ich przypadku to kwestia słabości charakteru, nie skutków działania hormonów (też bywają wyjątki). Tacy wrażliwcy wymagają od kobiet bycia silnymi a najlepiej wspierającymi i zapominającymi o własnych problemach.
Nie godzę się na taki świat. Niech kobiety przestaną udawać silniejsze niż są, to mężczyźni zrozumieją, że trzeba wziąć się za siebie. Często ich słabość jest motorem do wpędzania nas w poczucie winy i tutaj widać przestrzeń działań dla feministek - pomoc kobietom uciemiężonym. Ten problem dotyka wszędzie, bo przemoc to choroba społeczna, której prawdopodobnie nigdy się nie pozbędziemy. W jednej części świata to głównie siniaki i krew, w innej zraniona dusza, niezdolna do dalszego funkcjonowania.

Miłość jest piękna, choć bywa bolesna. Czasem naprawdę musi taka być. To, co rozrywało nam od wieków serca wynika właśnie z działania chemii, której nie jesteśmy w stanie pojąć, bo inni są mężczyźni i inne są kobiety a coś ich do siebie ciągle i czasem coś odpycha. Nie ma sensu szukać winnych - czasem wielkie uczucie ma przeznaczenie wcielenia się w krótkotrwały romans a spokojna przyjaźń przeistacza się w słodkie ukojenie po burzliwym love affair.

Rachel Baran pokazuje emocje w towarzystwie przepięknie rozumianej estetyki. Trochę kiczowate dodatki z PS-a są ewidentnie działaniem celowym, który całość naprawdę zgrabnie dopełnia. Patrząc na zdjęcia Rachel, czułam, że bycie kobietą w tym całym zgiełku jest piękne. Delikatna aura miłości, symbole kobiecej rywalizacji i typowe dla nas zagubienie w czasoprzestrzeni - wszystko jest ukazane na zdjęciach młodej artystki. Trochę jak ze snu a jednak z życia.


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran


Rachel Baran

Galeria

Zakała NiechciałaZakała Niechciała
  • Oceń:
  • 13
Poprzedni wpisLa Muralla RojaLa Muralla Roja
Następny wpisGadżet do seksu na odległość? Gadżet do seksu na odległość?

Komentarze

zobacz również