421
OBEJRZENIA PROFILU
8964
WEJŚCIA Z SOCIAL MEDIA
20241
OBEJRZENIA POSTÓW
0
PUNKTY ZA POSTY
62
WYRÓŻNIONE POSTY

Opowieści afrykańskie według Szekspira

Dominika ZielinskyDominika ZielinskyWydarzenia

Spektakl w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, na podstawie tekstów Szekspira: „Król Lear”, „Kupiec wenecki”, „Otello”, powieści „Lato" J.M. Coetzeego oraz monologów autorstwa Wajdiego Mouawada.


Opowieści afrykańskie według Szekspira

Źródło zdjęcia: https://mowianamiescie.pl/wydarzenia/13963-opowiesci-afrykanskie-wedlug-szekspira

zobacz artykuł
Dominika ZielinskyDominika Zielinsky
  • Oceń:
  • 0
Poprzedni wpisGRAND BAZAR SALEGRAND BAZAR SALE
Następny wpisNarodowy Balet Gruzji „Sukhishvili”Narodowy Balet Gruzji „Sukhishvili”

Komentarze

zobacz również

421
OBEJRZENIA PROFILU
8964
WEJŚCIA Z SOCIAL MEDIA
20241
OBEJRZENIA POSTÓW
0
PUNKTY ZA POSTY
62
WYRÓŻNIONE POSTY

best of

Sieć restauracji, w których zjesz w spokoju, nie patrząc na innych, staje się coraz popularniejszaSieć restauracji, w których zjesz w spokoju, nie patrząc na innych, staje się coraz popularniejsza. Krępują cię inne osoby w restauracji? Nie lubisz interakcji z ludźmi? Ichiran to miejsce stworzone dla ciebie. Ta sieć restauracyjna zdobywa właśnie popularność poza swoim macierzystym krajem – Japonią.BigDelta 12 m Arial Film - YouTubeNajwiększa na świecie drukarka 3D będzie drukować domy. Zespół pracujący przy projekcie WASP (World's Advanced Saving Project) zaprezentował ostatnio największą na świecie drukarkę 3D. Nazywa się ona Big Delta, ma 12 metrów wysokości i 6 metrów średnicy, a służyć będzie ona do drukowania domów. Pomimo rozmiaru drukarka ta jest bardzo wydajna - wymaga ona zaledwie 100 watów mocy, ale oczywiście tworzone z jej pomocą domy nie będą konstrukcjami na lata, lecz raczej tymczasowymi schronieniami używanymi na przykład w przypadku katastrof naturalnych - wtedy gdy trzeba budować najszybciej i najtaniej, ale też nie trzeba zbytnio myśleć o trwałości.RokBlok to mobilny odtwarzacz płyt winylowychKasety magnetofonowe miały Walkmana, płyty CD Discmana – dlaczego winyl miałby być gorszy? Dzięki RokBlok można słuchać płyt winylowych praktycznie wszędzie, chociaż wymaga to kawałka wolnej przestrzeni. RokBlok to niewielkie urządzenie – jego wymiary to około 5x5x11 cm. W środku zmieszczono wszystko, co niezbędne do odgrywania muzyki z płyt winylowych, włącznie z głośnikiem. Gadżet bez problemu można także podłączyć przez Bluetooth do zewnętrznego zestawu audio.

Najpopularniejsze

Niesamowita dziura na środku jeziora w Kalifornii!Zobaczcie zdjęcia robione dronem! WOW! To nie jest fotomontaż. Ten film hipnotyzuje. Wodospad do wnętrza jeziora został wybudowany kilka lat temu i do dziś wzbudza emocje! Tajemniczy krater zasysający wodę, to największa na świecie rura zabezpieczająca przed niekontrolowanym przelewem zbiornika wodnego. Ma aż 22 metry średnicy.Stojąc na światłach, napastował młodą rowerzystkę. Dostał to, na co zasłużyłPewien motocyklista przypadkowo nagrał, jak pasażer samochodu dostawczego napastował seksualnie rowerzystkę. Kilkaset metrów dalej dziewczynie udało się go dogonić i odpłacić w najlepszy możliwy sposób.Park rozrywki spod znaku Star Wars już w 2019 roku!Nadchodzi czas na spełnienie snów każdego fana uniwersum. Odkąd zobaczyliśmy klimatyczne grafiki przedstawiające koncepcję parku tematycznego Star Wars Disney, wszyscy wyczekiwaliśmy informacji o tym, kiedy będziemy mogli zobaczyć go na własne oczy. Z dobrą nowiną przyszedł Bob Iger, prezes i dyrektor generalny Disney, który ogłosił otwarcie parku w 2019 roku!Już wiadomo kogo wiozła rządowa kolumna, która spychała auta pod Żywcem. Tak niebezpiecznie jechał prezydent DudaJadą bardzo szybko i spychają z drogi inne samochody – nagranie z przejazdu kolumny Biura Ochrony Rządu drogą S1 pod Żywcem opublikowano w weekend. Wtedy nie było wiadomo, kto jechał w kolumnie. Okazało się, że wiozła ona prezydenta Andrzeja Dudę, który wracał z konkursu narciarskiego. I osiągnął rekordowy czas przejazdu.Szykuje się rewolucja w optyce! Zobacz Niezwykłe okulary!Naukowcy z uniwersytetu w Utah (USA) zaprojektowali niezwykłe okulary które wyostrzają obraz tam gdzie przez nie patrzymy. Zmiana ostrości z punktu A na punkt B trwa zaledwie 14 milisekund co jest prawie niezauważalne a już na pewno nie przeszkadza w korzystaniu. Może to oznaczać że nadchodzi rewolucja w optyce gdyż zastosowanie takich okularów jest bardzo szerokie - od zwykłych osób po wojsko.
Wystawa prac Fridy Kahlo w PolsceFrida Kahlo to kontrowersyjna malarka, nawet data urodzenia jest owiana tajemnicą. Uważa się, iż odmłodziła się o 3 lata, podając za datę urodzin dzień wybuchu rewolucji meksykańskiej w 1910 roku, z powodu zamiłowania i fascynacji tworzącej się wówczas myśli komunistycznej, z którą chciała być utożsamiana. Sztuka Kahlo wypełniona jest po brzegi obrazami brutalnymi, często kontrowersyjnymi. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 września 2017 roku!Pierwsza wystawa dzieł Fridy Kahlo i Diego Rivery w Polsce. Już niebawem w Poznaniu!Jedni mówią o niej, jako o ikonie feminizmu, drudzy nazywają ją komunistką, dla każdego jest niepowtarzalną artystką z tragicznym życiorysem. Najsłynniejsza meksykańska malarka – Frida Kahlo – już niebawem będzie miała swoją wystawę w Poznaniu. „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst” będzie pierwszą w Polsce prezentacją twórczości Kahlo i Rivery, wzbogaconą o mało znany polski wątek w życiu artystów.NASA pokazuje zmiany na Ziemi widziane z kosmosuNASA chyba nie przypadkowo właśnie teraz publikuje serię zdjęć zatytułowanych " Images of Change". Jak zapewne większość z Was wie, że nowy prezydent USA, Donald Trump nie ukrywał swojego zdania na temat zmian klimatu. 5 youngtimerów, za które 3 lata temu nie dałbyś groszaOto subiektywny wybór pięciu samochodów, które na razie są przeciętne lub po prostu obciachowe, ale już niedługo mogą stać się cenionymi, młodymi klasykami. Youngtimery to tak zwane 'młode klasyki, czyli auta, które jeżdżą jeszcze po ulicach, a ich cena nie jest (jeszcze) zaporowa. Nie każde auto może stać się klasykiem. Niektórym samochodom udaje się wejść do tego elitarnego grona, podczas gdy inne umierają na śmietniku historii motoryzacji.Fukushima zaatakowała! „Promieniowanie 100-krotnie przekroczyło śmiertelną dawkę” (WIDEO)Najnowsze odczyty pokazują gwałtowny skok promieniowania na terenie japońskiej elektrowni jądrowej w Fukushimie zniszczonej 6 lat temu w wyniku tsunami spowodowanego przez trzęsienie ziemi – donosi „The Guardian”. W ciągu ostatnich lat radioaktywność utrzymywała się tam poniżej poziomu 73 Sv/h (siwertów). Tymczasem najnowszy pomiar przeprowadzony wewnątrz osłony otaczającej reaktor nr 2 wykazał 530 Sv/h.