5085
OBEJRZENIA PROFILU
25347
WEJŚCIA Z SOCIAL MEDIA
135314
OBEJRZENIA POSTÓW
86
PUNKTY ZA POSTY
96
WYRÓŻNIONE POSTY

MAGGIE PIU : "...Kocham się w detalu i w zdobnictwie, moje obrazy są pełne ornamentów..."

Coolhunters PLCoolhunters PLArt

Imię i Nazwisko: MAGGIE PIU
Moja pasja to... Malowanie
Czuję, że żyje kiedy... Maluję
Twój największy sukces to... Mam nadzieję że wciąż przede mną.
Twoja największa porażka to... Podrzucam wspomnienia o porażkach, więc nie pamiętam.
Ulubiony film/program TV: Przyrodniczy
Ulubiona książka/prasa: Łuk Tryumfalny Remarque’a
Ulubione miejsce: Moja Galeria w Krakowie: ul. Nadwiślańska 11, vis a vis najpiękniejszego współczesnego budynku w mieście CRICOTECI , na którą właśnie patrzę :)
Ulubiona Marka: Nie obchodzą mnie marki, nie mam ulubionej
Marzę o podróży do... Japonii
Zawsze znajdę czas na: Malowanie
Nie mógłbym/mogłabym obejść się bez: Malowania
Czas wolny spędzam: Na malowaniu
Teraz modne jest... MAGGIE PIU i DesignOmania

1. Kim jest MAGGIE PIU prywatnie? Co robisz gdy nie malujesz?
Sama nie wiem, zadaję sobie to pytanie bardzo często. Jestem jak ptaszek w dużej klatce, więc wydaję się być wolna. Jestem mamą trójki dzieci, malarką, sprzątaczką, koleżanką z sąsiedztwa, kurą domową, artystką, żoną, wampem, idiotką, mądralą, głuptasem, NIKIM i WSZYSTKIM… . A co robię w wolnym czasie??? Nie posiadam wolnego czasu, bo i po co? Sypiam w nocy to jedyny wolny czas, zresztą zmarnowany, chociaż konieczny. Jestem zupełnie nienowoczesna, wolę grać w karty niż biegać i leżeć na trawie w bezruchu, niż wymyślać gry i zabawy dla dzieciaków. Prozaiczne czynności domowe kradną mi wszystkie wolne chwile, ale mam swoje marzenia :)

2. Dlaczego malujesz tylko kobiety?
To pytanie które słyszę od lat najczęściej, ale wciąż mnie zaskakuje :) Kiedyś odpowiadałam beztrosko, że nie wiem. Teraz trochę bardziej świadomie mogę chyba przyznać się, że jestem jak ta maszyna, siadam przed płótnem, a moją ręką maluje „ktoś” inny. Ten ktoś najwyraźniej kocha kobiety. Nie uważam jednak, że kobieta posiada w sobie jakąś wyjątkową magię, bo wszyscy ludzie mają w sobie coś nadzwyczajnego, ale kocham się w detalu i w zdobnictwie, moje obrazy są pełne ornamentów, a to powoduje, że namalowany przeze mnie mężczyzna wygląda odmiennie, a zwierzę śmiesznie; zostałyby mi jeszcze pejzaże, ale te w naturze są tak doskonałe, że nie mogę nic już dodać od siebie.

3. Skąd czerpiesz inspiracje?
Lubię malować seriami, wtedy dla każdej szukam inspiracji gdzieś w istniejącym świecie, wszystkie one jednak się łączą i przeplatają, ogólnie tworzą spójną całość tego, co robię. Żeby podać przykłady: w ubiegłym roku malowałam obrazy inspirowane operą i wplatałam twarze znanych artystek. Dałam im ogólny tytuł POP-DIVA i tak w rolę Madame Butterfly wcieliła się Beyonce, a Carmen została JLo, powstało razem około 20 dużo-formatowych obrazów. Ale inspiruje mnie również świat mody, historie kobiet wyjątkowych czy folklor, haft i ornamenty kościelne. Obecnie pracuję nad serią „Raj Utracony” sięgając myślami do Biblii do poematu Johna Miltona; kilka obrazów już powstało, są pełne kolorów i kwiatów, marzeń o pięknie przyrody.

4. Który z wielkich malarzy jest Tobie najbliższy?
Wielu podziwiam, ale zawsze na pierwszym miejscu stawiam Caravaggio, nie mam w moim malarstwie żadnych podobieństw, obserwatorzy raczej utożsamiają moje obrazy z czasami secesji i porównują do Muchy czy Klimta, ale to właśnie Caravaggio jest mi wyjątkowo bliskim, Mistrzem.

5. Co znaczy pseudonim MAGGIE PIU?
Ha… to tajemnica, nie wezmę jej ze sobą do grobu, bo kilka osób rozwikłało tę zagadkę, ale niech tak pozostanie… Tylko podkreślę że Maggie to zwyczajnie w tłumaczeniu Małgorzata (często mylona z Magdą, czego nie cierpię :-)

6. Czym dla Ciebie jest design?
To po prostu moda na „coś” teraz, dzisiaj, obecnie. Przejawia się w każdej dziedzinie naszego życia od poduszki do trumny. Sama jestem minimalistką w sensie posiadania przedmiotów, ale kocham rzeczy piękne, chcę pięknie mieszkać w odpowiedniej atmosferze. Jestem z wykształcenia architektem, długo pracowałam w zawodzie i potrafię ocenić i docenić spójność we wnętrzach, odpowiednie łączenie mebli, kolorów, faktur i wreszcie sztuki. Obecnie współpracuję z firmą DesignOmania która tworzy kolekcję artykułów dekoracyjnych i dodatków do wnętrz opartą na mojej twórczości. Można MAGGIE PIU nie tylko „powiesić” na ścianie, można również z nią spać (kolekcja poduszek i pościeli), siedzieć z nią przy stole (kolekcja mebli tapicerowanych), ale również nosić (we współpracy z firmą Marthu). Już we wrześniu DesignOmania będzie mieć stoisko na ekskluzywnych targach w Paryżu MAISON&OBJET związanych właśnie z designem. A na co dzień zapraszam do naszej stacjonarnej galerii w Krakowie (ul. Nadwiślańska 11 )lub stronie www.designo-mania.com


MAGGIE PIU – MAŁGORZATA BIENIEK-STRĄCZEK 


MAGGIE PIU – MAŁGORZATA BIENIEK-STRĄCZEK 


MAGGIE PIU – MAŁGORZATA BIENIEK-STRĄCZEK 


MAGGIE PIU – MAŁGORZATA BIENIEK-STRĄCZEK 


MAGGIE PIU – MAŁGORZATA BIENIEK-STRĄCZEK 


MAGGIE PIU – MAŁGORZATA BIENIEK-STRĄCZEK 


MAGGIE PIU – MAŁGORZATA BIENIEK-STRĄCZEK 


MAGGIE PIU – MAŁGORZATA BIENIEK-STRĄCZEK 

Galeria

Coolhunters PLCoolhunters PL
  • Oceń:
  • 0
Poprzedni wpisNie wyrzucaj starej wanny - Zrób z niej karta :)  DIY, czyli zrób to sam !Nie wyrzucaj starej wanny - Zrób z niej karta :) DIY, czyli zrób to sam !
Następny wpisThese New Japanese-Inspired Shoes Can Wrap Around Your Feet - 9GAGThese New Japanese-Inspired Shoes Can Wrap Around Your Feet - 9GAG

Komentarze

zobacz również

5085
OBEJRZENIA PROFILU
25347
WEJŚCIA Z SOCIAL MEDIA
135314
OBEJRZENIA POSTÓW
86
PUNKTY ZA POSTY
96
WYRÓŻNIONE POSTY

Najpopularniejsze

Na sprzedaż BMW 750iL, w którym zginął 2PacW Stanach Zjednoczonych na sprzedaż zostało wystawione BMW 750iL z 1996 roku z przebiegiem około 145,000 kilometrów. Pomyślicie, że taki samochód w dobrym stanie mógłby kosztować jakieś 50,000 złotych. Opisywany egzemplarz wystawiony został za… 1,500,000 dolarów.Gdy grafik sprzedaje samochód...  Ogłoszenie motoryzacyjne, jakiego jeszcze nie widzieliście!Magdalena Ruta (graphic & web designer) wraz z przyjacielem Mateuszem Kosma (również grafik) swoim ogłoszeniem o sprzedaży samochodu wygenerowali całkiem spory zasięg wirusowy. Na rynku nie brakuje ofert sprzedaży używanych samochodów, dlatego Magdalena postanowiła wyróżnić swoje auto z tłumu w całkiem kreatywny sposób.Odcinkowy pomiar prędkości uruchomiony! - Oto lista!Od 20 grudnia 2016 działa odcinkowy pomiar prędkości. W skład systemu CANARD wchodzi 400 urządzeń stacjonarnych oraz 29 mobilnych rejestratorów zamontowanych w nieoznakowanych samochodach ITD. 30 miejsc rozsianych na terenie całego kraju. Na razie 30, bo to „okres testowy” nowego rozwiązania.7 skrótów klawiaturowych, które całkowicie zmieniają Twój sposób pracy na komputerze!Niemal każdy uważa, że doskonale zna obsługę komputera, w systemie Windows lub Mac. Prawdopodobnie w 99% przypadkach nie będzie to prawda. Jednek, klucz do sprawnej pracy na komputerze leży w znajomości pomysłowych skrótów na klawiaturze, które znacznie ułatwiają pracę. Nie chodzi tu tylko o powszechnie znane CTRL+C i CTRL+V.Firma drukuje domy gotowe do zamieszkania w ciągu 24 godzin. Cena niższa niż 10 m2 w WarszawieFirma zapewnia, że dom wydrukowany w 24 godziny jest nie tylko tani, ale także wytrzymały. Startup z San Francisco, Apis Cor wymyślił jak szybko i niedrogo zbudować niewielki dom. Ostatnio w Rosji stanął budynek o powierzchni 40 m2, który firma wydrukowała w zaledwie 24 godziny. Było to możliwe dzięki wykorzystaniu mobilnej drukarki 3D, która wyglądem przypomina nieduży dźwig. Po wydrukowaniu betonowych ścian grupa specjalistów założyła w domu instalacje oraz zamontowała okna i dach.