4669
OBEJRZENIA PROFILU
17832
WEJŚCIA Z SOCIAL MEDIA
115942
OBEJRZENIA POSTÓW
85
PUNKTY ZA POSTY
92
WYRÓŻNIONE POSTY

MAGGIE PIU : "...Kocham się w detalu i w zdobnictwie, moje obrazy są pełne ornamentów..."

Coolhunters PLCoolhunters PLArt

Imię i Nazwisko: MAGGIE PIU
Moja pasja to... Malowanie
Czuję, że żyje kiedy... Maluję
Twój największy sukces to... Mam nadzieję że wciąż przede mną.
Twoja największa porażka to... Podrzucam wspomnienia o porażkach, więc nie pamiętam.
Ulubiony film/program TV: Przyrodniczy
Ulubiona książka/prasa: Łuk Tryumfalny Remarque’a
Ulubione miejsce: Moja Galeria w Krakowie: ul. Nadwiślańska 11, vis a vis najpiękniejszego współczesnego budynku w mieście CRICOTECI , na którą właśnie patrzę :)
Ulubiona Marka: Nie obchodzą mnie marki, nie mam ulubionej
Marzę o podróży do... Japonii
Zawsze znajdę czas na: Malowanie
Nie mógłbym/mogłabym obejść się bez: Malowania
Czas wolny spędzam: Na malowaniu
Teraz modne jest... MAGGIE PIU i DesignOmania

1. Kim jest MAGGIE PIU prywatnie? Co robisz gdy nie malujesz?
Sama nie wiem, zadaję sobie to pytanie bardzo często. Jestem jak ptaszek w dużej klatce, więc wydaję się być wolna. Jestem mamą trójki dzieci, malarką, sprzątaczką, koleżanką z sąsiedztwa, kurą domową, artystką, żoną, wampem, idiotką, mądralą, głuptasem, NIKIM i WSZYSTKIM… . A co robię w wolnym czasie??? Nie posiadam wolnego czasu, bo i po co? Sypiam w nocy to jedyny wolny czas, zresztą zmarnowany, chociaż konieczny. Jestem zupełnie nienowoczesna, wolę grać w karty niż biegać i leżeć na trawie w bezruchu, niż wymyślać gry i zabawy dla dzieciaków. Prozaiczne czynności domowe kradną mi wszystkie wolne chwile, ale mam swoje marzenia :)

2. Dlaczego malujesz tylko kobiety?
To pytanie które słyszę od lat najczęściej, ale wciąż mnie zaskakuje :) Kiedyś odpowiadałam beztrosko, że nie wiem. Teraz trochę bardziej świadomie mogę chyba przyznać się, że jestem jak ta maszyna, siadam przed płótnem, a moją ręką maluje „ktoś” inny. Ten ktoś najwyraźniej kocha kobiety. Nie uważam jednak, że kobieta posiada w sobie jakąś wyjątkową magię, bo wszyscy ludzie mają w sobie coś nadzwyczajnego, ale kocham się w detalu i w zdobnictwie, moje obrazy są pełne ornamentów, a to powoduje, że namalowany przeze mnie mężczyzna wygląda odmiennie, a zwierzę śmiesznie; zostałyby mi jeszcze pejzaże, ale te w naturze są tak doskonałe, że nie mogę nic już dodać od siebie.

3. Skąd czerpiesz inspiracje?
Lubię malować seriami, wtedy dla każdej szukam inspiracji gdzieś w istniejącym świecie, wszystkie one jednak się łączą i przeplatają, ogólnie tworzą spójną całość tego, co robię. Żeby podać przykłady: w ubiegłym roku malowałam obrazy inspirowane operą i wplatałam twarze znanych artystek. Dałam im ogólny tytuł POP-DIVA i tak w rolę Madame Butterfly wcieliła się Beyonce, a Carmen została JLo, powstało razem około 20 dużo-formatowych obrazów. Ale inspiruje mnie również świat mody, historie kobiet wyjątkowych czy folklor, haft i ornamenty kościelne. Obecnie pracuję nad serią „Raj Utracony” sięgając myślami do Biblii do poematu Johna Miltona; kilka obrazów już powstało, są pełne kolorów i kwiatów, marzeń o pięknie przyrody.

4. Który z wielkich malarzy jest Tobie najbliższy?
Wielu podziwiam, ale zawsze na pierwszym miejscu stawiam Caravaggio, nie mam w moim malarstwie żadnych podobieństw, obserwatorzy raczej utożsamiają moje obrazy z czasami secesji i porównują do Muchy czy Klimta, ale to właśnie Caravaggio jest mi wyjątkowo bliskim, Mistrzem.

5. Co znaczy pseudonim MAGGIE PIU?
Ha… to tajemnica, nie wezmę jej ze sobą do grobu, bo kilka osób rozwikłało tę zagadkę, ale niech tak pozostanie… Tylko podkreślę że Maggie to zwyczajnie w tłumaczeniu Małgorzata (często mylona z Magdą, czego nie cierpię :-)

6. Czym dla Ciebie jest design?
To po prostu moda na „coś” teraz, dzisiaj, obecnie. Przejawia się w każdej dziedzinie naszego życia od poduszki do trumny. Sama jestem minimalistką w sensie posiadania przedmiotów, ale kocham rzeczy piękne, chcę pięknie mieszkać w odpowiedniej atmosferze. Jestem z wykształcenia architektem, długo pracowałam w zawodzie i potrafię ocenić i docenić spójność we wnętrzach, odpowiednie łączenie mebli, kolorów, faktur i wreszcie sztuki. Obecnie współpracuję z firmą DesignOmania która tworzy kolekcję artykułów dekoracyjnych i dodatków do wnętrz opartą na mojej twórczości. Można MAGGIE PIU nie tylko „powiesić” na ścianie, można również z nią spać (kolekcja poduszek i pościeli), siedzieć z nią przy stole (kolekcja mebli tapicerowanych), ale również nosić (we współpracy z firmą Marthu). Już we wrześniu DesignOmania będzie mieć stoisko na ekskluzywnych targach w Paryżu MAISON&OBJET związanych właśnie z designem. A na co dzień zapraszam do naszej stacjonarnej galerii w Krakowie (ul. Nadwiślańska 11 )lub stronie www.designo-mania.com


MAGGIE PIU – MAŁGORZATA BIENIEK-STRĄCZEK 


MAGGIE PIU – MAŁGORZATA BIENIEK-STRĄCZEK 


MAGGIE PIU – MAŁGORZATA BIENIEK-STRĄCZEK 


MAGGIE PIU – MAŁGORZATA BIENIEK-STRĄCZEK 


MAGGIE PIU – MAŁGORZATA BIENIEK-STRĄCZEK 


MAGGIE PIU – MAŁGORZATA BIENIEK-STRĄCZEK 


MAGGIE PIU – MAŁGORZATA BIENIEK-STRĄCZEK 


MAGGIE PIU – MAŁGORZATA BIENIEK-STRĄCZEK 

Galeria

Coolhunters PLCoolhunters PL
  • Oceń:
  • 0
Poprzedni wpisNie wyrzucaj starej wanny - Zrób z niej karta :)  DIY, czyli zrób to sam !Nie wyrzucaj starej wanny - Zrób z niej karta :) DIY, czyli zrób to sam !
Następny wpisThese New Japanese-Inspired Shoes Can Wrap Around Your Feet - 9GAGThese New Japanese-Inspired Shoes Can Wrap Around Your Feet - 9GAG

Komentarze

zobacz również

4669
OBEJRZENIA PROFILU
17832
WEJŚCIA Z SOCIAL MEDIA
115942
OBEJRZENIA POSTÓW
85
PUNKTY ZA POSTY
92
WYRÓŻNIONE POSTY

Najpopularniejsze

Szwedzki hotel w domku na drzewie oferuje nocleg w samym środku lasuW samym sercu sosnowego lasu w północnej Szwecji znajduje się hotel, który oferuje możliwość niepowtarzalnego noclegu w koronach drzew. Domek na drzewie zaprojektowało szwedzkie studio architektoniczne snøhetta. To przykład typowej skandynawskiej architektury letniskowej, która wyniesiona została 10 metrów nad ziemię.Elvis Presley żyje? Są nowe dowody potwierdzające tę teorięTo kolejny w ostatnich miesiącach dowód mający potwierdzać teorię, jakoby Elvis Presley wcale nie umarł przed czterdziestu laty, a jego śmierć była sfingowana. W sieci właśnie pojawiły się kolejne dowody w sprawie rzekomego sfingowania śmierci Presleya. Tym razem są to fotografie tego samego mężczyzny wykonane w dniu 82. rocznicy urodzin artysty – 8 stycznia – nieopodal jego posiadłości w Graceland. Zobaczcie. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?Oslo i Madryt z restrykcjami dla samochodówWysokie zanieczyszczenie powietrza jest problemem globalnym, na które skarży się wiele miast na całym świecie. Władze poszczególnych miejscowości podejmują działania mające na celu redukcję smogu. Tym razem sprawy w swoje ręce postanowiło wziąć Oslo, które ze względu na nadmierną emisję niebezpiecznych substancji do atmosfery postanowiło zakazać poruszania się w obrębie miasta samochodami napędzanymi silnikami wysokoprężnymi w godzinach od 6 do 22.Najpopularniejszy coach w Polsce tłumaczył, jak usunąć polipa siłą woli. Od klientów bierze 43 tys. zł za poradyMateusz Grzesiak to najpopularniejszy coach w Polsce. Niedawno chwalił się w wywiadzie dla gazety.pl, że pozyskał zaufanie 70 tys. osób w kraju, w tym topowych biznesmenów i sportowców. Grzesiak udziela często kontrowersyjnych rad. Autor fanpage'u „Zdelegalizować coaching i rozwój osobisty” dotarł do wpisu na forum, w którym Grzesiak, który jest również psychologiem, radzi w jaki sposób usunąć z nosa polipa za pomocą siły woli.Technologia zimnego ultraszybkiego zapisu fotomagnetycznego na dyskachPolsko-holenderskiemu zespołowi fizyków udało się ominąć barierę w szybkości oraz wydajności zapisu informacji. Dzięki temu dane na dyskach komputerowych będzie można zapisywać tysiąc razy szybciej niż teraz, a w dodatku komputery będą bardziej energooszczędne.
Polak zaprojektował najlepszy dom świata 2017 roku według magazynu Wallpaper'Arka' Roberta Koniecznego została wybrana najlepszym domem świata w ramach konkursu Wallpaper Design Awards 2017. Inspiracją dla projektu Roberta Koniecznego i jego pracowni KWK PROMES była malownicza, górzysta okolica południowej Polski. Betonowy, surowy dom 'Arka' stanął na zboczu wzgórza w Brennej. Wygląda, jakby został zrzucony na łąkę, balansując na wąskiej powierzchni.Niesamowity kalendarz Eizo X-Ray Pin-Up CalendarMamy nowy rok, warto pomyśleć o fajnym kalendarzu. Firma EIZO, która znana jest np. z produkcji monitorów do zastosowań medycznych przygotowała kalendarz "Pin Up Girls". Kalendarz to nie tylko gratka dla miłośników awangardowej fotografii, ale także dla radiologów. Szwedzki hotel w domku na drzewie oferuje nocleg w samym środku lasuW samym sercu sosnowego lasu w północnej Szwecji znajduje się hotel, który oferuje możliwość niepowtarzalnego noclegu w koronach drzew. Domek na drzewie zaprojektowało szwedzkie studio architektoniczne snøhetta. To przykład typowej skandynawskiej architektury letniskowej, która wyniesiona została 10 metrów nad ziemię.Polscy architekci zaprojektowali najlepsze biuro na świecieStudio mode:lina™ zdobyło międzynarodową nagrodę Finest Interior Award 2016 w kategorii Best Office Interior. Studio mode:lina™ otrzymało międzynarodową nagrodę Finest Interior Award 2016 w kategorii Best Ofce Interior. Założone przez architektów Pawła Garusa oraz Jerzego Woźniaka studio nagrodzone zostało za projekt aranżacji wnętrz biur norweskiej firmy Opera Software we Wrocławiu.Niesamowite pocztówki z rebusem!Raluca Teodora Popescu wpadła na COOL pomysł jak graficznie zaprezentować różne miasta świata. Stworzyła serię pocztówek z oryginalnym zapisem nazwy miasta które prezentuje ta pocztówka, a do tego wszystko z humorem!
Stary szary dom na poznańskim Grunwaldzie zamieniono na nowoczesną willę. Efekt powala!W wyniku tej genialnej renowacji stary dom w Poznaniu zyskał drugie, lepsze życie. Studio Volta Design zamieniło zrujnowany budynek w nowoczesną, przestronną willę. Renowacji poddano zarówno dom, jak i jego otoczenie. Cała konstrukcja, w której znajdowały się dwa oddzielne lokale mieszkalne, została gruntownie przebudowana. Stworzono w ten sposób jedną przestrzeń z obszernym holem, dużym salonem i miejscami parkingowymi.Odcinkowy pomiar prędkości uruchomiony!  Świąteczny prezent od GITD - Oto listaW skład systemu CANARD wchodzi 400 urządzeń stacjonarnych oraz 29 mobilnych rejestratorów zamontowanych w nieoznakowanych samochodach ITD.Władimir Putin sprzedaje swojego Mercedesa Pullmana S600 V12Na portalu mobile.de pojawiła się oferta sprzedaży limuzyny Władimira Putina. Sam Putin, który korzystał z Mercedesa przez 18 lat, nie nadwyrężał zbytnio tej maszyny, jej aktualny przebieg to 25.000 kilometrów. Pancerny Mercedes S 600 Pullman Guard to 6-metrowa luksus na kółkach, spełniający normę bezpieczeństwa w klasie B7, kóra gwarantuje przetrwanie ataku z karabinu kałasznikow, wybuchów granatów oraz min.Polak zaprojektował najlepszy dom świata 2017 roku według magazynu Wallpaper'Arka' Roberta Koniecznego została wybrana najlepszym domem świata w ramach konkursu Wallpaper Design Awards 2017. Inspiracją dla projektu Roberta Koniecznego i jego pracowni KWK PROMES była malownicza, górzysta okolica południowej Polski. Betonowy, surowy dom 'Arka' stanął na zboczu wzgórza w Brennej. Wygląda, jakby został zrzucony na łąkę, balansując na wąskiej powierzchni.DriveLand - Powstaje Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Stopnia WyższegoDriveLand to miejsce, na które oczekuje wielu kierowców i pasjonatów motoryzacji. W Centralnej Polsce powstaje nowy ośrodek doskonalenia techniki jazdy stopnia wyższego. Podstawowe jego atuty to nowoczesne systemy i instalacje tj. płyty poślizgowe (prostokątna dla ciężarówek i autobusów, prostokątna dla samochodów osobowych, płyta w kształcie pierścienia) z nowoczesnymi systemami nawadniania i kurtynami wodnymi oraz najnowszej generacji szarpakiem do wprowadzania pojazdów w poślizg.