4832
OBEJRZENIA PROFILU
19619
WEJŚCIA Z SOCIAL MEDIA
122991
OBEJRZENIA POSTÓW
85
PUNKTY ZA POSTY
93
WYRÓŻNIONE POSTY

MAGGIE PIU : "...Kocham się w detalu i w zdobnictwie, moje obrazy są pełne ornamentów..."

Coolhunters PLCoolhunters PLArt

Imię i Nazwisko: MAGGIE PIU
Moja pasja to... Malowanie
Czuję, że żyje kiedy... Maluję
Twój największy sukces to... Mam nadzieję że wciąż przede mną.
Twoja największa porażka to... Podrzucam wspomnienia o porażkach, więc nie pamiętam.
Ulubiony film/program TV: Przyrodniczy
Ulubiona książka/prasa: Łuk Tryumfalny Remarque’a
Ulubione miejsce: Moja Galeria w Krakowie: ul. Nadwiślańska 11, vis a vis najpiękniejszego współczesnego budynku w mieście CRICOTECI , na którą właśnie patrzę :)
Ulubiona Marka: Nie obchodzą mnie marki, nie mam ulubionej
Marzę o podróży do... Japonii
Zawsze znajdę czas na: Malowanie
Nie mógłbym/mogłabym obejść się bez: Malowania
Czas wolny spędzam: Na malowaniu
Teraz modne jest... MAGGIE PIU i DesignOmania

1. Kim jest MAGGIE PIU prywatnie? Co robisz gdy nie malujesz?
Sama nie wiem, zadaję sobie to pytanie bardzo często. Jestem jak ptaszek w dużej klatce, więc wydaję się być wolna. Jestem mamą trójki dzieci, malarką, sprzątaczką, koleżanką z sąsiedztwa, kurą domową, artystką, żoną, wampem, idiotką, mądralą, głuptasem, NIKIM i WSZYSTKIM… . A co robię w wolnym czasie??? Nie posiadam wolnego czasu, bo i po co? Sypiam w nocy to jedyny wolny czas, zresztą zmarnowany, chociaż konieczny. Jestem zupełnie nienowoczesna, wolę grać w karty niż biegać i leżeć na trawie w bezruchu, niż wymyślać gry i zabawy dla dzieciaków. Prozaiczne czynności domowe kradną mi wszystkie wolne chwile, ale mam swoje marzenia :)

2. Dlaczego malujesz tylko kobiety?
To pytanie które słyszę od lat najczęściej, ale wciąż mnie zaskakuje :) Kiedyś odpowiadałam beztrosko, że nie wiem. Teraz trochę bardziej świadomie mogę chyba przyznać się, że jestem jak ta maszyna, siadam przed płótnem, a moją ręką maluje „ktoś” inny. Ten ktoś najwyraźniej kocha kobiety. Nie uważam jednak, że kobieta posiada w sobie jakąś wyjątkową magię, bo wszyscy ludzie mają w sobie coś nadzwyczajnego, ale kocham się w detalu i w zdobnictwie, moje obrazy są pełne ornamentów, a to powoduje, że namalowany przeze mnie mężczyzna wygląda odmiennie, a zwierzę śmiesznie; zostałyby mi jeszcze pejzaże, ale te w naturze są tak doskonałe, że nie mogę nic już dodać od siebie.

3. Skąd czerpiesz inspiracje?
Lubię malować seriami, wtedy dla każdej szukam inspiracji gdzieś w istniejącym świecie, wszystkie one jednak się łączą i przeplatają, ogólnie tworzą spójną całość tego, co robię. Żeby podać przykłady: w ubiegłym roku malowałam obrazy inspirowane operą i wplatałam twarze znanych artystek. Dałam im ogólny tytuł POP-DIVA i tak w rolę Madame Butterfly wcieliła się Beyonce, a Carmen została JLo, powstało razem około 20 dużo-formatowych obrazów. Ale inspiruje mnie również świat mody, historie kobiet wyjątkowych czy folklor, haft i ornamenty kościelne. Obecnie pracuję nad serią „Raj Utracony” sięgając myślami do Biblii do poematu Johna Miltona; kilka obrazów już powstało, są pełne kolorów i kwiatów, marzeń o pięknie przyrody.

4. Który z wielkich malarzy jest Tobie najbliższy?
Wielu podziwiam, ale zawsze na pierwszym miejscu stawiam Caravaggio, nie mam w moim malarstwie żadnych podobieństw, obserwatorzy raczej utożsamiają moje obrazy z czasami secesji i porównują do Muchy czy Klimta, ale to właśnie Caravaggio jest mi wyjątkowo bliskim, Mistrzem.

5. Co znaczy pseudonim MAGGIE PIU?
Ha… to tajemnica, nie wezmę jej ze sobą do grobu, bo kilka osób rozwikłało tę zagadkę, ale niech tak pozostanie… Tylko podkreślę że Maggie to zwyczajnie w tłumaczeniu Małgorzata (często mylona z Magdą, czego nie cierpię :-)

6. Czym dla Ciebie jest design?
To po prostu moda na „coś” teraz, dzisiaj, obecnie. Przejawia się w każdej dziedzinie naszego życia od poduszki do trumny. Sama jestem minimalistką w sensie posiadania przedmiotów, ale kocham rzeczy piękne, chcę pięknie mieszkać w odpowiedniej atmosferze. Jestem z wykształcenia architektem, długo pracowałam w zawodzie i potrafię ocenić i docenić spójność we wnętrzach, odpowiednie łączenie mebli, kolorów, faktur i wreszcie sztuki. Obecnie współpracuję z firmą DesignOmania która tworzy kolekcję artykułów dekoracyjnych i dodatków do wnętrz opartą na mojej twórczości. Można MAGGIE PIU nie tylko „powiesić” na ścianie, można również z nią spać (kolekcja poduszek i pościeli), siedzieć z nią przy stole (kolekcja mebli tapicerowanych), ale również nosić (we współpracy z firmą Marthu). Już we wrześniu DesignOmania będzie mieć stoisko na ekskluzywnych targach w Paryżu MAISON&OBJET związanych właśnie z designem. A na co dzień zapraszam do naszej stacjonarnej galerii w Krakowie (ul. Nadwiślańska 11 )lub stronie www.designo-mania.com


MAGGIE PIU – MAŁGORZATA BIENIEK-STRĄCZEK 


MAGGIE PIU – MAŁGORZATA BIENIEK-STRĄCZEK 


MAGGIE PIU – MAŁGORZATA BIENIEK-STRĄCZEK 


MAGGIE PIU – MAŁGORZATA BIENIEK-STRĄCZEK 


MAGGIE PIU – MAŁGORZATA BIENIEK-STRĄCZEK 


MAGGIE PIU – MAŁGORZATA BIENIEK-STRĄCZEK 


MAGGIE PIU – MAŁGORZATA BIENIEK-STRĄCZEK 


MAGGIE PIU – MAŁGORZATA BIENIEK-STRĄCZEK 

Galeria

Coolhunters PLCoolhunters PL
  • Oceń:
  • 0
Poprzedni wpisNie wyrzucaj starej wanny - Zrób z niej karta :)  DIY, czyli zrób to sam !Nie wyrzucaj starej wanny - Zrób z niej karta :) DIY, czyli zrób to sam !
Następny wpisThese New Japanese-Inspired Shoes Can Wrap Around Your Feet - 9GAGThese New Japanese-Inspired Shoes Can Wrap Around Your Feet - 9GAG

Komentarze

zobacz również

4832
OBEJRZENIA PROFILU
19619
WEJŚCIA Z SOCIAL MEDIA
122991
OBEJRZENIA POSTÓW
85
PUNKTY ZA POSTY
93
WYRÓŻNIONE POSTY

Najpopularniejsze

Niesamowita dziura na środku jeziora w Kalifornii!Zobaczcie zdjęcia robione dronem! WOW! To nie jest fotomontaż. Ten film hipnotyzuje. Wodospad do wnętrza jeziora został wybudowany kilka lat temu i do dziś wzbudza emocje! Tajemniczy krater zasysający wodę, to największa na świecie rura zabezpieczająca przed niekontrolowanym przelewem zbiornika wodnego. Ma aż 22 metry średnicy.Stojąc na światłach, napastował młodą rowerzystkę. Dostał to, na co zasłużyłPewien motocyklista przypadkowo nagrał, jak pasażer samochodu dostawczego napastował seksualnie rowerzystkę. Kilkaset metrów dalej dziewczynie udało się go dogonić i odpłacić w najlepszy możliwy sposób.Park rozrywki spod znaku Star Wars już w 2019 roku!Nadchodzi czas na spełnienie snów każdego fana uniwersum. Odkąd zobaczyliśmy klimatyczne grafiki przedstawiające koncepcję parku tematycznego Star Wars Disney, wszyscy wyczekiwaliśmy informacji o tym, kiedy będziemy mogli zobaczyć go na własne oczy. Z dobrą nowiną przyszedł Bob Iger, prezes i dyrektor generalny Disney, który ogłosił otwarcie parku w 2019 roku!Już wiadomo kogo wiozła rządowa kolumna, która spychała auta pod Żywcem. Tak niebezpiecznie jechał prezydent DudaJadą bardzo szybko i spychają z drogi inne samochody – nagranie z przejazdu kolumny Biura Ochrony Rządu drogą S1 pod Żywcem opublikowano w weekend. Wtedy nie było wiadomo, kto jechał w kolumnie. Okazało się, że wiozła ona prezydenta Andrzeja Dudę, który wracał z konkursu narciarskiego. I osiągnął rekordowy czas przejazdu.Szykuje się rewolucja w optyce! Zobacz Niezwykłe okulary!Naukowcy z uniwersytetu w Utah (USA) zaprojektowali niezwykłe okulary które wyostrzają obraz tam gdzie przez nie patrzymy. Zmiana ostrości z punktu A na punkt B trwa zaledwie 14 milisekund co jest prawie niezauważalne a już na pewno nie przeszkadza w korzystaniu. Może to oznaczać że nadchodzi rewolucja w optyce gdyż zastosowanie takich okularów jest bardzo szerokie - od zwykłych osób po wojsko.
Wystawa prac Fridy Kahlo w PolsceFrida Kahlo to kontrowersyjna malarka, nawet data urodzenia jest owiana tajemnicą. Uważa się, iż odmłodziła się o 3 lata, podając za datę urodzin dzień wybuchu rewolucji meksykańskiej w 1910 roku, z powodu zamiłowania i fascynacji tworzącej się wówczas myśli komunistycznej, z którą chciała być utożsamiana. Sztuka Kahlo wypełniona jest po brzegi obrazami brutalnymi, często kontrowersyjnymi. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 września 2017 roku!Pierwsza wystawa dzieł Fridy Kahlo i Diego Rivery w Polsce. Już niebawem w Poznaniu!Jedni mówią o niej, jako o ikonie feminizmu, drudzy nazywają ją komunistką, dla każdego jest niepowtarzalną artystką z tragicznym życiorysem. Najsłynniejsza meksykańska malarka – Frida Kahlo – już niebawem będzie miała swoją wystawę w Poznaniu. „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst” będzie pierwszą w Polsce prezentacją twórczości Kahlo i Rivery, wzbogaconą o mało znany polski wątek w życiu artystów.NASA pokazuje zmiany na Ziemi widziane z kosmosuNASA chyba nie przypadkowo właśnie teraz publikuje serię zdjęć zatytułowanych " Images of Change". Jak zapewne większość z Was wie, że nowy prezydent USA, Donald Trump nie ukrywał swojego zdania na temat zmian klimatu. 5 youngtimerów, za które 3 lata temu nie dałbyś groszaOto subiektywny wybór pięciu samochodów, które na razie są przeciętne lub po prostu obciachowe, ale już niedługo mogą stać się cenionymi, młodymi klasykami. Youngtimery to tak zwane 'młode klasyki, czyli auta, które jeżdżą jeszcze po ulicach, a ich cena nie jest (jeszcze) zaporowa. Nie każde auto może stać się klasykiem. Niektórym samochodom udaje się wejść do tego elitarnego grona, podczas gdy inne umierają na śmietniku historii motoryzacji.Fukushima zaatakowała! „Promieniowanie 100-krotnie przekroczyło śmiertelną dawkę” (WIDEO)Najnowsze odczyty pokazują gwałtowny skok promieniowania na terenie japońskiej elektrowni jądrowej w Fukushimie zniszczonej 6 lat temu w wyniku tsunami spowodowanego przez trzęsienie ziemi – donosi „The Guardian”. W ciągu ostatnich lat radioaktywność utrzymywała się tam poniżej poziomu 73 Sv/h (siwertów). Tymczasem najnowszy pomiar przeprowadzony wewnątrz osłony otaczającej reaktor nr 2 wykazał 530 Sv/h.