1982
OBEJRZENIA PROFILU
742
WEJŚCIA Z SOCIAL MEDIA
6072
OBEJRZENIA POSTÓW
0
PUNKTY ZA POSTY
3
WYRÓŻNIONE POSTY

10 sposobów na małe mieszkanie

Agata SłomaAgata SłomaHome & Design

2. Wykorzystajcie przestrzeń pod łóżkiem – to niemal obowiązek w małych mieszkaniach.
3. Sypialnia ograniczona do minimum – niewiele większa od łóżka, na podwyższeniu, aby zrobić schowek pod materacem. Małe mieszkanie jest przytulne.
4. Miejsce do pracy może być całkiem małe, ważne aby było dobrze zorganizowane i wyposażone w gniazdka elektryczne.
5. Stoliki typu 3 w jednym – zależnie od potrzeb mamy jeden lub więcej, wyjmując kolejne mniejsze stoliki spod większego. Dobrze jest móc zmienić wysokość stołu, a stołki mogą się stać małymi stolikami do kawy jeśli mają prostą klasyczną formę.
6. Nawet w najmniejszym mieszkaniu warto znaleźć miejsce na pralkę wydzieloną od reszty mieszkania. Uwolnijmy łazienki od prania, proszków i deski do prasowania. To będzie miejsce na wszystkie środki czystości, odzyskamy w ten sposób zakamarki łazienki, kuchni i przedpokoju.
7. Skoro uporaliśmy się funkcją, pozostało tylko powiekszyć przestrzeń optycznie. Tam, gdzie to możliwe zrezygnujcie z drzwi, im więcej widzimy stojąc w jednym miejscu, tym mieszkanie sprawia wrażenie większego.
8. Jasne kolory to podstawa, najlepiej chłodne pastelowe odcienie – optycznie powiększą przestrzeń. Podłoga też najlepsza będzie jasna i jednolita w całym mieszkaniu, poza łazienką. Jeśli łączycie dwa rodzaje podłogi w jednym pomieszczeniu, np. w otwartej kuchni, warto dobrać podobny kolor do koloru podłogi w reszcie pokoju.
9. Lustra to sprawdzony sposób – najlepiej tam gdzie jest najciemniej. Za pomocą luster powiększymy sprytnie mały przedpokój lub korytarz. Zrezygnujcie z ram luster w małych przestrzeniach.
10. Zasłony to całkiem spory kawałek przestrzeni. W małych mieszkaniach sprawdzają się najlepiej gładkie zasłony, w kolorze zharmonizowanym z resztą pomieszczenia. Zróbcie zasłony takie same w każdym oknie.
Światło to temat na kolejny obszerny artykuł! W małym mieszkaniu jest tak samo ważne, jak w każdej innej przestrzeni. O tym jak najlepiej oświetlić mieszkanie napiszę wkrótce.
Na zakończenie kilka słów bardzo osobistych. Mieszkaliśmy w mieszkaniu o powierzchni 42m2 gdy urodziła się nasza córka. Było tam wszystko czego potrzebowaliśmy do szczęścia. Wspominamy wygodny stół w różnych odsłonach, który zmieniał funkcję zależnie od pory dnia. Były kwiaty w wazonie i na parapecie, balkon urządzony do bezpiecznej zabawy i do tego piękny widok z okna.
Nasze małe mieszkanie było ładne, przytulne, funkcjonalne i pełne ciepła. Takiego Wam życzę!
Agata
PS. Na Pintereście stworzyłam nową tablicę z pomysłami na małe mieszkanie. Będę tam na bieżąco dorzucać nowe inspiracje, zapraszam: https://pl.pinterest.com/OMIIdesign/small-interior/


biuro domowe


wielofunkcyjny stolik


biurko - tapczan ;)


sypialnia we wnęce


schowki w sypialni


lustro powiększa i rozświetla hol

Galeria

Agata SłomaAgata Słoma
  • Oceń:
  • 0
Poprzedni wpisCzym skorupka za młodu...Czym skorupka za młodu...
Następny wpisJak zrobić klimatyzator w mniej niż 15 minut? Zobaczcie sami!Jak zrobić klimatyzator w mniej niż 15 minut? Zobaczcie sami!

Komentarze

zobacz również